metalworkingmag.pl
Cognex Germany Inc

Firma Cognex przejęła SUALAB, koreańskiego dostawcę rozwiązań z zakresu wizji maszynowej opartej o głębokie uczenie

Przejęcie zwiększy przewagę firmy Cognex w dziedzinie widzenia maszynowego, wykorzystującego głębokie uczenie, oraz automatyzacji zadań z zakresu kontroli wizyjnej w sektorze przemysłowym.

Firma Cognex przejęła SUALAB, koreańskiego dostawcę rozwiązań z zakresu wizji maszynowej opartej o głębokie uczenie
Pozyskanie zespołu inżynierów SUALAB oraz korzyści zapewnione przez innowacyjne technologie koreańskiej firmy zwiększą istniejący potencjał Cognex w zakresie głębokiego uczenia.

- Technologia głębokiego uczenia pozwala firmie Cognex realizować wymagające zadania inspekcyjne w fabrykach, w których do tej pory były one wykonywane przez duże zespoły inspektorów - powiedział Robert J. Willett, prezes i CEO firmy Cognex. - W przyszłości, dzięki wykorzystaniu widzenia maszynowego, takie zadania będą realizowane bardziej niezawodnie i przy niższych kosztach.

Dr. Robert J. Shillman, założyciel i prezes Cognex powiedział: - Bardzo się cieszymy, witając w firmie Cognex zespół SUALAB, który doskonale pasuje do naszej kultury korporacyjnej, ceniącej ciężką pracę, dobrą zabawę zespołową i szybkie wdrażanie pomysłów.

Song Kiyoung, który w 2013 r. w Seulu (Korea Południowa) współzakładał firmę SUALAB, dołączy do Cognex i będzie pomagał w prowadzeniu największego na świecie zespołu inżynierów, specjalizującego się w wykorzystywaniu głębokiego uczenia w przemysłowych aplikacjach widzenia maszynowego.

- Nasz cel w SUALAB był jasny od samego założenia - chcieliśmy zostać światowym liderem technologii kontroli wizyjnej opartej o głębokie uczenie - powiedział CEO i współzałożyciel SUALAB Song Kiyoung. - Łącząc się z firmą Cognex osiągnęliśmy ten cel i teraz razem planujemy przyspieszenie wysiłków, które pomogą większej liczbie klientów sprostać nawet najbardziej złożonym aplikacjom kontroli wizyjnej - szybciej, łatwiej i opłacalnej.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.cognex.com oraz odwiedzając stoisko firmy Cognex na targach Warsaw Industry Week w Warszawie od 13 do 15 listopada br., oraz podczas targów SPS w Norymberdze organizowanych od 26 do 28 listopada br.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP