metalworkingmag.pl
Kennametal

Kennametal prezentuje frez nasadzany czołowy KCFM 45

Nowy frez czołowy do obróbki wykańczającej żeliwa przekracza najsurowsze wymagania dotyczące jakości powierzchni


Kennametal wprowadza nową platformę frezów czołowych do obróbki żeliwa, KCFM 45. Dzięki stałym i regulowanym kieszeniom na płytki, nowe frezy mogą znaleźć zastosowanie w aplikacjach do obróbki średnio-dokładnej i wykańczającej, przekraczając najsurowsze wymogi dotyczące jakości powierzchni. Dzięki dostępnym płytkom z węglika, ceramicznym i PcBN, nowe narzędzie jest elastyczne, tanie i przyjazne dla użytkownika. Nadaje się idealnie do zastosowań w dowolnym centrum obróbczym CNC.

Oferta płytek
Płytki z węglika są idealne do obróbki przy mniejszych prędkościach obrotowych oraz w przypadku cienkościennych detali i mniej stabilnych warunków pracy, podczas gdy płytki ceramiczne (gatunek KY3500) mogą być stosowane w zakresie większych prędkości skrawania, zapewniając większą produktywność. Oba oferują doskonałe parametry. W przypadku obróbki wykańczającej, płytki PcBN zapewniają najlepszą możliwą jakość wykończenia powierzchni, trwałość narzędzia i wydajność.

“Dzięki frezowi czołowemu KCFM 45, użytkownicy mogą stosować i łączyć różne rodzaje płytek, aby dopasować je do wymogów aplikacji i warunków obróbki,” powiedział Michael Hacker, kierownik produktu w Kennametal. Na przykład, można użyć płytek wykańczających PcBN w gniazdach regulowanych oraz płytek ceramicznych i węglikowych we wszystkich pozostałych gniazdach do obróbki na mokro i przy małej wielkości produkcji. Niezależnie od konfiguracji, KCFM 45 przekracza najwyższe wymagania dotyczące jakości powierzchni.

Brak zafalowań
Płytki są zamocowane pod dodatnim kątem osiowym i lekko ujemnym kątem promieniowym, co zapewnia dłuższą żywotność narzędzia. Zapewnia to znacznie mniejsze siły skrawania niż w przypadku konkurencyjnych frezów czołowych do obróbki żeliwa, pozwalając wyeliminować drgania i dodatkowo poprawić jakość powierzchni.

“KCFM 45 z regulowanymi gniazdami może zapewnić chropowatość powierzchni 0,8 μm Ra lub lepszą oraz zafalowania mniejsze od 10 μm Wt,” powiedział Hacker.

KCFM 45 jest idealny do obróbki żeliwa szarego, aplikacji CGI oraz do obróbki średnio-dokładnej i wykańczającej.
Kennametal prezentuje frez nasadzany czołowy KCFM 45
KCFM 45 wykorzystuje połączenie sześciokątnych płytek do obróbki średnio-dokładnej, umieszczonych w stałych gniazdach wraz z płytkami kwadratowymi do obróbki wykańczającej, umieszczonymi w regulowanych gniazdach z wkładkami. 


Kennametal prezentuje frez nasadzany czołowy KCFM 45

Rekomendowana konfiguracja płytek do obróbki na sucho i na mokro.

Płytki z węglika: idealne do maszyn z mniejszymi możliwościami wrzeciona.

Płytki ceramiczne: Do największej produktywności, idealne do obróbki średnio-dokładnej.

Płytki PcBN: Najwyższa produktywność, idealne do obróbki wykańczającej. 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP