metalworkingmag.pl
WIDIA

Widia przedstawia wszechstronny frez palcowy nowej generacji

Nowa platforma o przystępnej cenie i dużej niezawodności do frezowania stali, stali nierdzewnej i żeliwa.


Firma WIDIA ogłasza wprowadzenie na rynek nowego freza palcowego WCE o przystępnej cenie i dużej niezawodności, przeznaczonego dla małych i średnich warsztatów. W pierwszej wersji WCE, oferowanej w bardzo konkurencyjnej cenie, zastosowano geometrię WCE4 z czterema rowkami, łączącą dużą wydajność z nowym gatunkiem węglika.

“Dzięki nowej konstrukcji, WCE4 zapoczątkowuje kolejną generację wszechstronnych frezów palcowych, mających pomóc naszym klientom zwiększyć wydajność produkcji,” powiedział Tamir Sherif, menadżer działu produktów globalnych z firmy WIDIA. “WCE4 to atrakcyjne cenowo narzędzie dla małych i średnich warsztatów, dla których kluczowymi parametrami są niezawodność narzędzi i ich trwałość.”


Widia przedstawia wszechstronny frez palcowy nowej generacji

WCE4 jest podstawowym produktem dla małych i średnich firm charakteryzującym się zaawansowaną geometrią i przystępną ceną.

Dwie kluczowe cechy narzędzia to jego asymetryczne ustawienie ostrzy i zmienna geometria spirali. Połączenie tych dwóch elementów zmniejsza wibracje i umożliwia pracę z większym obciążeniem, podczas gdy nowy gatunek węglika WU20PE zwiększa wszechstronność zastosowań, dając możliwość obróbki stali, stali nierdzewnej i żeliwa. Te cechy konstrukcyjne w połączeniu z geometrią z czterema rowkami, zapewniają dużą wydajność i wszechstronność zastosowań frezów palcowych – nawet w bardziej wymagających operacjach.

Platforma WCE obejmuje czteroostrzowe, trzpieniowe i kuliste frezy palcowe z chwytem prostymi i weldon dostępne w wymiarach metrycznych i calowych. Geometria WCE5 z pięcioma rowkami zostanie wprowadzona później w 2022 roku. Zamówienia na frez palcowy WCE4 i inne narzędzia do obróbki metalu, można składać za pośrednictwem autoryzowanych partnerów dystrybucyjnych firmy WIDIA.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat WCE4.

Widia przedstawia wszechstronny frez palcowy nowej generacji
WCE4 jest oferowany jako frez trzpieniowy i kulisty
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP