metalworkingmag.pl
Kennametal

Kennametal prezentuje wiertło pełnowęglikowe HPX

Wysokowydajne wiertło nowej generacji do wiercenia w stali podwyższa poprzeczkę w zakresie trwałości i produktywności


Firma Kennametal powiększa ofertę wierteł pełnowęglikowych o wysokiej klasy wiertło HPX do wysokowydajnego wiercenia w stali przy produkcji masowej. Zaprojekowane do szybkiego i efektywnego wykonywania otworów do 8 x D w dowolnej stali ISO-P, wiertło HPX zapewnia nawet dwukrotnie większą żywotność i trzykrotnie większą produktywność od produktów konkurencyjnych, nawet przy wierceniu na sucho lub ze zminimalizowanym smarowaniem (MQL).

Kluczowe różnice
Co sprawia, że wiertło HPX jest najlepszym wyborem w przypadku wiercenia w stali? Różnica leży w jego konstrukcji. Stale są stosowane w szerokim zakresie aplikacji motoryzacyjnych, komercyjnych i przemysłowych, często przy produkcji wielkoseryjnej, gdzie liczy się maksymalna żywotność narzędzi i przepustowość. Jednak stal powoduje duże obciążenie mechaniczne podczas wiercenia, co prowadzi do szybkiego zużycia narzędzia i powstawania wykruszeń na narożach narzędzia. Firma Kennametal wyeliminowała ten rodzaj uszkodzeń poprzez zastosowanie w wiertłach HPX niewielkich ścięć na narożach i prostych krawędzi skrawających. Wraz z zaokrąglonymi łysinkami wzdłuż rowków, zapewnia to stabilizację wiertła przy jednoczesnym zmniejszeniu tarcia.

Kennametal prezentuje wiertło pełnowęglikowe HPX
Dzięki unikalnej konstrukcji oraz zastosowaniu opatentowanego, wielofazowego pokrycia, innowacyjne wiertła HPX ułatwiają wykonywanie otworów w stali

Narost na krawędzi jest kolejnym problemem występującym podczas wiercenia otworów w stopach stali. Prosta krawędź skrawająca, zastosowana w wiertłach HPX, pozwala częściowo rozwiązać ten problem, ale czynnikiem decydującym jest tu optymalne przygotowanie krawędzi. Dzięki delikatnemu honowaniu i bardzo dobrze wypolerowanym rowkom, zmniejsza się tarcie prowadzące do powstawania narostu. W połączeniu z gatunkiem węglika specjalnie zaprojektowanym do obróbki stali - KCP15B - oraz opatentowanym, wielowarstwowym pokryciem AlTiN, wiertła HPX ustanawiają nowy standard w zakresie wiercenia otworów w stali ISO-P.
Kennametal prezentuje wiertło pełnowęglikowe HPX
»Wiertło HPX charakteryzuje się doskonałymi parametrami skrawania,» powiedział menadżer produktu, Frank Martin. »Zapewnia dużą żywotność, generuje mniejsze opory i pozwala wykonywać otwory o lepszej jakości. Czego jeszcze można oczekiwać?»

Mniejsze siły, większa niezawodność
Specjalne podcięcia zastosowane w wiertłach HPX poprawiają formowanie wiórów i ograniczają ich rozmiary. Specyficzna geometria zapewnia znacznie mniejsze siły skrawające, co jest zaletą w przypadku maszyn o mniejszej mocy wrzeciona, niestabilnych warunkach obróbki lub niestabilnym zamocowaniu przedmiotu obrabianego.

Stały przekrój poprzeczny sprawia, że wiertło HPX jest bardziej odporne na złamanie, a doskonale wypolerowana powierzchnia rowka ułatwia odprowadzanie wiórów.

Ta ostatnia właściwość jest szczególnie cenna dla producentów z sektora motoryzacji i innych, chcących wyłączyć wysokociśnieniowe pompy chłodziwa i przejść na obróbkę na sucho lub ze zminimalizowanym smarowaniem (MQL). W tego typu zakładach produkcyjnych zapewnienie wydajnego odprowadzania wiórów i małej siły tarcia jest koniecznością, a wiertło HPX zapewnia obie te cechy. Zostało ono wyposażone w szczelny interfejs MQL, spełniający wymogi norm DIN 6535 i 69090-03, co eliminuje konieczność zamawiania wersji specjalnych i wprowadzania własnych modyfikacji.


Kennametal prezentuje wiertło pełnowęglikowe HPX
Wiertło HPX zapewnia większą żywotność przy obróbce stali od wierteł konkurencyjnych, nawet przy znacznym zwiększeniu posuwu i prędkości obrotowej

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP