metalworkingmag.pl
NSK

Nowy zakład obróbki cieplnej firmy NSK chroni łańcuchy dostaw

Klienci NSK na całym świecie, w tym również w Europie, odniosą korzyści dzięki budowie nowego zakładu obróbki cieplnej w Japonii. Inwestycja ta stanowi część ciągłych działań mających na celu wzmocnienie strukturalnej odporności Grupy NSK, przy jednoczesnym zapewnieniu wzrostu produktywności i efektywności.

Po ukończeniu budowy zakładu obróbki cieplnej w Toyama o wartości 3 mld jenów (ok. 23,78 mln euro) firma NSK przeniosła część procesów obróbki cieplnej z zakładu Fujisawa do nowej instalacji o powierzchni 3641 m2. Wdrożono jeden z elementów planu ciągłości działania BCP (Business Continuity Planning), aby pomóc chronić łańcuchy dostaw w przypadku klęski żywiołowej, takiej jak trzęsienie ziemi lub powódź. Rozdzielając między zakładami zapotrzebowanie firmy względem procesów obróbki cieplnej, wprowadzono nieodłączny poziom zabezpieczeń, aby chronić klientów przed nieprzewidzianymi przestojami w produkcji.

Firma NSK wykorzystała ponadto tę okazję w celu usprawnienia realizacji procesów obróbki cieplnej oraz inwestycji w najnowocześniejsze technologie, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale dodatkowo poprawiają produktywność i efektywność. Przykładowo zakład NSK Toyama pracuje obecnie nad wdrożeniem autonomicznego transportu części między kolejnymi etapami procesów.

Działając od 1937 r., oddział NSK Fujisawa koncentruje się na produkcji łożysk tocznych do maszyn przemysłowych. Zakład realizuje również podstawowe procesy produkcyjne, które obejmują toczenie, obróbkę cieplną, szlifowanie i montaż. Działalność oddziału NSK Toyama, który został założony w 1966 r., historycznie koncentrowała się na operacjach kucia i toczenia łożysk wielkogabarytowych stosowanych w turbinach wiatrowych i wagonach kolejowych.

Budowa nowej instalacji obróbki cieplnej w zakładzie NSK Toyama pomoże chronić łańcuchy dostaw łożysk


Nowy zakład obróbki cieplnej firmy NSK chroni łańcuchy dostaw

 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP