metalworkingmag.pl
Seco Tools

Większa wszechstronność i niższe koszty dzięki systemowi frezów z szybko wymiennimi końcówkami Seco X-Head

Aby zapewnić producentom wszechstronność i opłacalność, firma Seco wprowadziła na rynek nowy system wymiennych głowic frezarskich X-Head. System umożliwia użytkownikom szybką i łatwą zmianę geometrii i rodzajów frezów z węglików spiekanych w celu optymalizacji frezowania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji i zapasów narzędzi.


Szybka i łatwa zmiana narzędzia za pomocą klucza
Końcówki frezarskie można montować na oprawkach o różnych dostępnych długościach, co zapewnia jeszcze większą wszechstronność, z krótkim i długim zasięgiem dla różnych długości wysięgów. Wymiana końcówki wymaga tylko prostego obrotu klucza, co eliminuje konieczność zdejmowania oprawki z maszyny w celu wymiany frezu. Użytkownicy nie muszą również resetować długości narzędzi dzięki bezpiecznemu i niezawodnemu połączeniu, które zapewnia dokładność do 50 mikronów.

Jedno narzędzie do wszelkich zadań frezowania
Według Gary’ego Meyersa, kierownika produktu ds. frezów z węglików spiekanych w firmie Seco, warsztaty często muszą kupować wiele różnych frezów i uchwytów, aby obrabiać różne elementy obrabianego przedmiotu, co zwiększa koszty projektu. „System wymiennych końcówek frezarskich Seco X-Head z możliwością szybkiej wymiany dostosowuje się do różnych potrzeb obróbki z różnymi geometriami i typami, ale bez dodatkowych uchwytów” – powiedział.

Dzięki 194 typom dostępnych końcówek skrawających użytkownicy mogą wybierać między różnymi frezami do wielu operacji, a także między specyficznymi, wydajnymi, wszechstronnymi geometramami o wysokiej wydajności i uniwersalne. Firma Seco oferuje również wersje metryczne i calowe końcówek oraz oprawek.

Więcej informacji na temat właściwości i specyfikacji nowego systemu X-Head można znaleźć na stronie systemów głowic frezarskich pod adresem www.secotools.com.


Większa wszechstronność i niższe koszty dzięki systemowi frezów z szybko wymiennimi końcówkami  Seco X-Head
X-Head Quick-Change Milling Head System

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP