metalworkingmag.pl
norelem

Firma norelem promuje projekty studenckie, wspierając następne pokolenie

Promowanie rozwoju młodych talentów stanowi integralną część filozofii firmy norelem.

Firma norelem promuje projekty studenckie, wspierając następne pokolenie

Po raz kolejny demonstrują to dwa bieżące projekty studenckie: «FiberFusion» (drukowanie 3D polimerów wzmacnianych włóknami) i «Hyperloop» (rozwój systemu transportu o dużej prędkości), które firma norelem wspiera, dostarczając liczne komponenty standardowe.

Celem i zadaniem AKADEMY norelem jest systematyczne omawianie zagadnień związanych z inżynierią mechaniczną. Formaty przekazywania know-how i wiedzy technicznej obejmują szkolenia produktowe dotyczące standardowych części maszyn, a także szkolenia techniczne obejmujące szeroką gamę tematów projektowych. Jednocześnie AKADEMY norelem, poprzez ukierunkowaną promocję młodych talentów, realizuje główny element filozofii korporacyjnej. Ważną częścią tej aktywności jest wspieranie projektów szkolnych i studenckich, w przypadku których norelem bezpłatnie dostarcza komponenty oraz zapewnia nieocenione porady techniczne ekspertów.

Dwa projekty wspierane ostatnio przez firmę norelem to „FiberFusion” i „Hyperloop”. FiberFusion to dwusemestralny projekt w ETH Zurich, którego celem jest opracowanie procesu wytwarzania addytywnego i wdrożenie go z dużą precyzją w postaci ciągłego drukowania 3D polimerów wzmocnionych włóknem szklanym.
W tym celu firma norelem dostarczyła zespołowi projektowemu szereg komponentów.Obejmowały one oprawy łożysk kołnierzowych wykonane ze stali nierdzewnej i żeliwa szarego, które mieszczą wały i umożliwiają obrót z niewielkim oporem. Firma norelem dostarczyła również rolki naprężające, które gwarantują przenoszenie mocy z napędu pasowego, zespoły mocujące zapewniające prawidłowe naprężenie włókien oraz łożyska ślizgowe odpowiedzialne za płynny i lekki obrót rolek z włóknami.

Dzięki wykorzystaniu okuć kątowych i gniazd kulowych montaż konstrukcji był prosty i bezpieczny. Punkt obrotu sprężyny gazowej osadzony jest na kulce, co umożliwia skręt podczas otwierania i zamykania - w ten sposób sprężyna gazowa ułatwiała otwarcie i zamknięcie pokrywy.

Kolejnym projektem wspartym przez innowacyjną technologię firmy norelem było opracowanie i optymalizacja systemu transportu dużych prędkości w oparciu o zasadę Hyperloop. Około 60 studentów z interdyscyplinarnej grupy „mu-zero Hyperloop” opracowało najpierw prototyp kapsuły transportowej z nowatorskim układem napędowym. W drugim etapie nowy zespół udoskonalił kapsułę transportową napędzaną liniowym silnikiem indukcyjnym i zoptymalizował ją pod kątem wyższych prędkości.


Firma norelem promuje projekty studenckie, wspierając następne pokolenie

Firma norelem wspierała projekty Hyperloop szeregiem komponentów. Od wpustów pasowanych, które kształtowo łączą koła i wały, tym samym zapobiegając przekręcaniu, po pierścienie zabezpieczające, które chronią koła i łożyska przed przesunięciem osiowym, komponenty norelem odegrały istotną rolę w projekcie. Firma norelem dostarczyła również kołki walcowe ułatwiające dokładne pozycjonowanie i montaż różnych zespołów, a także tłumiące sprężyny elastomerowe, które oddzielały magnesy od reszty konstrukcji, łącząc je z płytkami mocującymi za pomocą prętów gwintowanych, co zapewniało bezproblemową eksploatację. 

W tym roku firma norelem zapewni nowemu zespołowi kolejną rundę wsparcia.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP