metalworkingmag.pl
Seco Tools

Dlaczego strategiczne partnerstwo to idealny lek dla firmy Permedica

Bardzo szybki rozwój działalności włoskiego producenta implantów medycznych, firmy Permedica, sprawił, że produkcja z trudem nadążała za popytem. Jednak nowa strategia dla działu CNC stworzona we współpracy z Seco Tools, mocno zwiększyła produktywność firmy.


Globalny rynek implantów medycznych przeżywa rozkwit. Jedna z szacunkowych prognoz przewiduje, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) w latach 2022–2030 wyniesie 5,4%, zwiększając całkowitą wartość tego rynku z 95,1 do 145,6 mld dolarów.

W ciągu ostatniej dekady ten stały trend wzrostowy sprawił, że włoski producent implantów, firma Permedica, przekształcił się ze spółki powszechnie szanowanej na rodzimym rynku w firmę międzynarodową. Firma obecnie ma spółki zależne w Szwajcarii, Niemczech, Indiach, Austrii, Korei Południowej, Australii oraz we Francji i planuje dalszy rozwój. W następnej kolejności planuje rozpoczęcie działalności w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Obecnie eksport odpowiada za 60% rocznych obrotów wynoszących 35 mln EUR.

„Ekstremalne wyzwania dla produktywności”
Gwałtowny rozwój firmy Permedica okazał się jednak „ekstremalnym wyzwaniem” dla jej produktywności, jak ujmuje to kierownik sprzedaży Federico Perego.

„Wielu dystrybutorów, partnerów i chirurgów uwielbia nasze projekty za ich konstrukcję i jakość. Dlatego chcą ich coraz więcej. Niestety nie jesteśmy w stanie nadążyć za obecnym popytem oraz rosnącym wskaźnikiem CAGR dla naszej branży” — mówi Federico, syn założyciela i prezesa Permedica, Marco Perego.

Początkowo kierownictwo firmy próbowało rozwiązać ten problem poprzez zwiększenie zasobów.

„Spróbowaliśmy rozwiązać problem wewnętrznie, inwestując w większą liczbę pracowników oraz upraszczając proces szkoleniowy” — opowiada Federico.

„Jednakże był to problem wieloaspektowy, typowy dla naszej złożonej struktury operacyjnej. Rodzinny charakter naszej filmy sprawia, że istotne jest dla nas rozwiązywanie problemów, ponieważ nie mamy czasu ani zasobów, aby zająć się wszystkim”.

Punkt zwrotny dla produktywności

Zwrot nastąpił, kiedy nadrzędna spółka jednego z dystrybutorów firmy zasugerował spotkanie z Seco w 2022 r. Był to początek drogi ku doskonaleniu oraz partnerstwu, które cały czas jest rozwijane.

Po wstępnej ocenie zakładu przez kierownika South Europe Cluster Stevena Bella, Permedica i Seco Tools Italy zgodziły się na pilotażową współpracę skupioną na rozwiązaniu wąskiego gardła o kluczowym znaczenia dla produktywności w dziale CNC firmy Permedica. Stanowiło ono poważny problem dla łańcucha dostaw produktów związanych z panewkami biodrowymi.

„Jedna z naszych maszyn nie mogła pracować w nocy ze względu na oprogramowanie i rodzaj używanych narzędzi. Materiał przegrzewał się, co powodowało zatrzymanie maszyny. Uniemożliwiało to zaprogramowanie jej na automatyczną pracę w nocy” — tłumaczy Federico.

„Steven jasno i pragmatycznie ocenił problem, miał też ustrukturyzowaną propozycję jego rozwiązania i zespół ludzi. Dlatego natychmiast powierzyłem mu projekt pilotażowy. Steven i Seco zawsze podchodzili do problemu bezpośrednio i proponowali lepsze rozwiązania. Nie składali obietnic, których nie mogli dotrzymać. Nie chodziło im tylko o sprzedanie nam narzędzi. Zamiast tego pomogli nam rozwiązać istotny problem dla całej naszej firmy”.

Jeden z pracowników Seco Tools Italy współpracujący z firmą Permedica dodaje „Udało nam się rozwiązać problem z wiórami, który powodowały poważne trudności na nocnej zmianie.

Dzięki temu Permedica nie tylko zwiększyła produktywność poprzez skrócenie cykli, ale zwiększyła też wydajność maszyny w trakcie nocnej, bezzałogowej zmiany. Zawdzięczamy to także kompetencjom globalnym naszego centrum innowacji, które możemy przekazać klientom poprzez naszych lokalnych specjalistów technicznych pracujących we Włoszech”.

Federico Perego szacuje, że początkowy sukces pomógł zwiększyć produktywność Permedica o ponad 40%. Obecnie prowadzone są też kolejne inicjatywy, w tym instalacja maszyn zarządzających narzędziami, co pomoże opanować magazynowanie.

„Jak dotąd jesteśmy bardzo zadowoleni” — mówi Federico. „Nadal jest trochę bolączek do rozwiązania, ale mam nadzieję, że tak świetny początek zwiastuje dalszą współpracę i wspólne osiąganie istotnych celów. Nasza działalność jest złożona i potrzebujemy wielu zasobów, aby ją wspierać. Jako Permedica reagujemy na otrzymaną pomoc, składając więcej zamówień na narzędzia w Seco. Nasza współpraca jest więc korzystna dla obu stron”.

Dodaje „To dopiero początek partnerstwa, które stworzymy wspólnie, ponieważ naszym celem jest jak największy rozwój naszej działalności. A mamy spory potencjał. Natomiast dla Seco branża medyczna, w której działamy, jest jednym ze strategicznych obszarów planowanego rozwoju. Myślę, że to świetne podstawy do wieloletniego partnerstwa”.


Dlaczego strategiczne partnerstwo to idealny lek dla firmy Permedica
Permedica Hip Cup Products


Dlaczego strategiczne partnerstwo to idealny lek dla firmy Permedica
Machining of the Femoral


Informacje o firmie Permedica:
Rodzinna firma zajmująca się implantami medycznymi, założona w 1986 r. w północnych Włoszech przez Marco Perega, a w 1992 roku wprowadziła swoją pierwszą protezę na rynek. Firma
szybko ugruntowała pozycję w swoim kraju jako producent dobrze zaprojektowanych produktów o wysokiej jakości.

W ciągu ostatniego dziesięciolecia boom sektora implantów medycznych przyczynił się do gwałtownego rozwoju firmy Permedica, która jest teraz obecna w 25 krajach z 40 dystrybutorami międzynarodowymi.

„Możemy stać się firmą z milionami klientów” — zauważa Federico Perego, kierownik sprzedaży.


Dlaczego strategiczne partnerstwo to idealny lek dla firmy Permedica
Bliska współpraca pomiędzy Federico Peregiem z firmy
Permedica i Matteo Fogliettą z firmy Seco Tools


  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP