metalworkingmag.pl
norelem

Mistrzowskie cięcie: norelem wspiera przyszłego mistrza rzemiosła w trakcie realizacji projektu maszyny do cięcia i perforacji papieru

norelem ACADEMY nadal wspiera rozwój studentów, pomagając przyszłemu mistrzowi rzemieślniczemu w budowie maszyny do cięcia papieru.

Mistrzowskie cięcie: norelem wspiera przyszłego mistrza rzemiosła w trakcie realizacji projektu maszyny do cięcia i perforacji papieru

Firma norelem angażuje się w promocję oraz rozwój młodych talentów i regularnie wspiera wiele projektów inżynierii mechanicznej, zapewniając profesjonalny wkład, a także standardowe komponenty maszyn.

Jednak to zaangażowanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla studentów - norelem wsparł ostatnio przyszłego mistrza rzemiosła w realizacji projektu końcowego.

Dyplom mistrzowski w Niemczech (»Meisterbrief«) jest tytułem oficjalnym i stanowi potwierdzenie najwyższych kwalifikacji zawodowych w rzemiośle. Oprócz szkolenia biznesowego i prawniczego wymagane kwalifikacje obejmują również teoretyczne i praktyczne szkolenie rzemieślnicze. Oznacza to również zdolność do przyuczania praktykantów do zawodu. Posiadając takie referencje mistrz rzemieślniczy jest przygotowany do prowadzenia własnej firmy lub do awansu na obecnym stanowisku.

W ramach egzaminu mistrzowskiego kandydat był zobowiązany do przeprowadzenia praktycznego pokazu, który polegał na zaprezentowaniu narzędzia do cięcia arkusza papieru DIN A5 na paski o szerokości 6 cm i perforowania ich z określoną tolerancją. Firma norelem dostarczyła wybór standardowych komponentów do budowy tego urządzenia.

Po włożeniu od góry do wnętrza urządzenia kartki formatu A5 i ustawienia jej na ruchomym ograniczniku gilotyna do papieru jest gotowa do działania.

Dziurkowanie i perforowanie papieru odbywają przy pomocy wygiętego uchwytu maszynowego. Podobnie, poruszając uchwytem pałąkowym, można ustawiać ogranicznik wstęgi papieru na różnych pozycjach. Po wykonaniu perforacji nóż krążkowy przymocowany do uchwytu przesuwa się i odcina pasek papieru o określonych wymiarach. Wykorzystanie liniowych łożysk kulkowych i precyzyjnego wałka prowadzącego zapewnia płynną pracę uchwytu noża.

Dodatkowo bezpieczna prowadnica gilotyny do papieru zapewnia czyste cięcie. Po przesunięciu ogranicznika paski papieru wpadają przez wgłębienie do pojemnika na podstawie maszyny, gdzie są gromadzone. Konstrukcja gilotyny do papieru zapewnia spójność materiału, umożliwiając wielokrotne wykonywanie identycznych cięć.


Mistrzowskie cięcie: norelem wspiera przyszłego mistrza rzemiosła w trakcie realizacji projektu maszyny do cięcia i perforacji papieru

Dostarczenie standardowych komponentów firmy norelem pomogło inżynierowi w zdobyciu tytułu mistrza rzemiosła.

Firma norelem wspiera inżynierów i producentów na wszystkich etapach ich rozwoju, dostarczając obszerne dane CAD dla komponentów oraz organizując programy szkoleń produktowych i sesje szkoleń technicznych obejmujące różne tematy projektowe i konstrukcyjne.

Pełna oferta rozwiązań produktowych jest dostępna na stronie www.norelem.pl
Więcej informacji na temat norelem ACADEMY można znaleźć pod adresem: www.norelem-academy.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP