metalworkingmag.pl
Softing Industrial Automation GmbH

Tunel OPC UA zwiększa bezpieczeństwo komunikacji za pomocą standardu OPC Classic

Wersja 5.30 pakietu oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing Industrial oferuje dwie nowe funkcje: tunel OPC UA zwiększający bezpieczeństwo komunikacji OPC Classic oraz obsługę baz danych InfluxDB.

Tunel OPC UA zwiększa bezpieczeństwo komunikacji za pomocą standardu OPC Classic
Funkcja tunelu OPC UA zwiększa bezpieczeństwo komunikacji OPC Classic

Tunel dataFEED OPC UA stanowi nowy komponent pakietu oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing Industrial. Funkcja ta umożliwia łatwy i bezpieczny dostęp do serwerów OPC Classic poprzez granice sieci i zapory ogniowe, a konfiguracja DCOM nie jest już wymagana. Dzięki funkcji Export/Import konfiguracja obu końców tunelu jest szybka i łatwa. Mechanizmy bezpieczeństwa standardu OPC UA zapewniają maksymalną ochronę, obejmując uwierzytelnianie użytkowników za pomocą certyfikatów oraz podpisywanie i szyfrowanie danych. Pakiet oprogramowania obsługuje obecnie do 50 połączeń tunelowych OPC UA.

Przechowywanie danych procesowych w bazach danych Influx DB
Wersja 5.30 pakietu dataFEED OPC Suite oferuje możliwość przechowywania danych procesowych
w systemie InfluxDB w celu ich późniejszego przetwarzania i analizy. InfluxDB to jedna z najczęściej używanych baz danych NoSQL, która zapewnia dużą skalowalność, wysoką dostępność oraz szybki zapis i odczyt.

Kompleksowe rozwiązanie do integracji danych
Oprogramowanie dataFEED OPC Suite Extended to kompletny pakiet do komunikacji OPC i łączności w chmurze, zapewniający dostęp do sterowników wiodących producentów oraz do urządzeń IoT. Pakiet działa jako brama pomiędzy dwoma standardami OPC, umożliwiając integrację istniejących komponentów i aplikacji OPC Classic z nowoczesnymi rozwiązaniami OPC UA Przemysłu 4.0.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP