metalworkingmag.pl
Seco Tools

Firma Seco wprowadza innowacyjne rozwiązania optymalizujące obróbkę części 

Aby sprostać różnym wyzwaniom związanym z obróbką i zwiększyć wydajność, firma Seco wprowadziła nowe oprawki narzędziowe, płytki PCBN, okrągłe płytki z węglików spiekanych i bardzo długie wiertła z węglików spiekanych o zwiększonej wszechstronności i trwałości narzędzia. Te innowacyjne produkty są przeznaczone do wielu różnych zastosowań, począwszy od ogólnego toczenia ISO aż po toczenie na twardo o dużej objętości i wiercenie głębokich otworów.


Oszczędne długie wiertła z węglików spiekanych X-tra — 40xD–60xD
Producenci, którzy wiercą otwory na głębokości od 40xD do 60xD, chcą zwiększyć trwałość narzędzia i zmniejszyć koszty narzędzi. Nowe długie wiertła z węglików spiekanych Seco X-tra zapewniają ponad 15% większą trwałość niż inne długie wiertła z węglików spiekanych.

Długie wiertła z węglików spiekanych Seco X-tra zapewniają szybkie ie niezawodne wiercenie w stali, stali nierdzewnej i żeliwie, a także dobrą wydajność w stopie typu Inconel®, tytanie i twardej stali bez konieczności stosowania niestandardowych centrów obróbki.

Unikalna geometria i powłoka narzędzia eliminują wykruszanie krawędzi skrawających i nagłe pęknięcia, jednocześnie minimalizując zużycie powierzchni przyłożenia i środka. Odpowiednie przygotowanie krawędzi szlifowanej zapewnia gładsze krawędzie skrawające, większą równość i węższe tolerancje niż w przypadku szczotkowania. Długie wiertła z węglików spiekanych Seco X-tra zachowują określoną głębokość wiercenia po maksymalnie trzech cyklach regeneracji.

Płytki PCBN CH1050 i CH2581 zapewniają stabilność procesu
Dwa nowe gatunki płytek PCBN firmy Seco gwarantują doskonałą wydajność w produkcji wielkoseryjnej komponentów samochodowych i innych komponentów przemysłowych. Gatunek CH1050 jest przeznaczony do obróbki wykańczającej, a gatunek CH2581 do obróbki półprzerywanej.

Dzięki klasie podłoża i unikalnej powłoce PVD nanolaminatu firmy Seco, którą opracowano z myślą o spełnieniu wysokich wymagań jakościowych w zakresie powierzchni, gatunek CH1050 gwarantuje również precyzyjne przygotowanie krawędzi w nowym procesie szlifowania. Zaprojektowany z myślą o przedłużonej trwałości narzędzia i niższym koszcie części gatunek CH1050 zapewnia wysoką wydajność i ograniczenie ilości złomu lub przeróbek.

CH2581 zapewnia większą stabilność procesu i ogranicza pękanie narzędzia dzięki wszechstronnemu, łatwemu w użytkowaniu gatunkowi specjalnie opracowanemu do obróbki półprzerywanej. Wysoka dokładność przygotowania krawędzi i powłoka PVD nowej generacji firmy Seco gwarantują wyższe prędkości i przepustowość przy niższych kosztach części.

Łamacz wiórów MF2 na okrągłych płytkach z węglików spiekanych RCMT/RCGT typu dodatniego do toczenia ISO z funkcją kontroli wiórów
Wiele okrągłych płytek do toczenia ulega uszkodzeniu z powodu kiepskiej kontroli wiórów, ale łamacz wiórów Seco MF2 na płytkach RCGT/RCMT utrzymuje korzystną kontrolę wiórów przy wyższych prędkościach i posuwach, zwłaszcza przy dynamicznym toczeniu. Jedna seria stabilnych, wytrzymałych płytek okrągłych z węglików spiekanych obsługuje szeroki zakres operacji toczenia — począwszy od obróbki zgrubnej aż po toczenie wykończeniowe.

Unikalna geometria łamacza wiórów i wytrzymały kształt płytki Seco zapewniają wszechstronną, niezawodną wydajność w trudnych operacjach, takich jak ciężka obróbka przerywana i zgrubna. W środowisku inżynierskim, w którym występują różne materiały, począwszy od olejowanych stali niskowęglowych aż po stal nierdzewną, tytan i odporne na ciepło superstopy (HRSA), te wszechstronne płytki przewyższają wydajnością spiczaste narzędzia.

W przypadku części o szerokich, głębokich rowkach, kieszeniach lub wnękach — nawet w trudnych do cięcia materiałach — łamacz wiórów MF2 na płytkach RCMT/RCGT świetnie sobie radzi ze złożonymi częściami przy szybkiej produkcji.

Lepsza gładkość powierzchni dzięki oprawkom narzędziowym Seco-Capto MTM JETI do ogólnego toczenia ISO
Firma Seco wykorzystała swój unikalny drukowany w 3D zacisk chłodzący, aby dostarczyć płyn obróbkowy pod wysokim ciśnieniem Jetstream Tooling® bezpośrednio do krawędzi skrawającej. Dzięki szerokiej gamie jednośrubowych zacisków chłodzących do konkretnych zastosowań i głębokości skrawania oprawki te zapewniają szybką konfigurację i indeksowanie, co sprawia, że kontrola wiórów jest mniej skomplikowana w przypadku wielozadaniowych maszyn z osią B 45°. 

Uchwyty narzędziowe Seco-Capto MTM JETI umożliwiają stosowanie krótszych narzędzi o większym zasięgu, mniejszym zwisie i ograniczonym ryzyku kolizji. Zmniejszenie wibracji i drgań poprawia wyniki obróbki, nawet w przypadku materiałów wymagających płynu obróbkowego pod wysokim ciśnieniem. Konstrukcja oprawki narzędziowej umożliwia także zakładom produkcyjnym optymalizację produkcji i wykorzystanie tych samych narzędzi do obróbki na więcej niż jednym wrzecionie.

Innowacja firmy Seco w celu zapewnienia wydajności produkcji
Niedawno wprowadzone narzędzia, oprawki narzędziowe i łamacze wiórów ułatwiają producentom osiąganie lepszych wyników — szybciej i taniej. „Koncentrujemy się na opracowywaniu nowych sposobów rozwiązywania odwiecznych problemów naszych klientów oraz pełnym wykorzystaniu ich narzędzi do obróbki” — powiedziała Mia Bökmark, wiceprezes ds. oferty produktów i innowacji w firmie Seco. „Czerpiemy korzyści z ponad 80-letniego doświadczenia w tworzeniu narzędzi, aby oferować rozwiązania dla rzeczywistych wyzwań w każdym zakładzie produkcyjnym”.

Więcej informacji dotyczących cech i danych technicznych nowych produktów Seco można uzyskać u lokalnego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie pod adresem http://www.secotools.com/.


Firma Seco wprowadza innowacyjne rozwiązania optymalizujące obróbkę części 
Seco new product solutions

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP