metalworkingmag.pl
norelem

Wytrzymałe ślizgacze profilowe firmy norelem do szerokiego zakresu zastosowań

Ślizgacze profilowe norelem nadają się do wszelkiego rodzaju zastosowań obejmującego m.in drzwi przesuwne, szuflady, szyny ślizgowe czy wózki liniowe.

Wytrzymałe ślizgacze profilowe firmy norelem do szerokiego zakresu zastosowań

Korpus nowych ślizgaczy jest wykonany z wytrzymałego odlewu cynkowego, co ogranicza zużycie podczas ruchu liniowego aluminiowych prowadnic z rowkiem 8 mm. Po wprowadzeniu w rowek ślizgacz profilowy tworzy solidny ślizg wraz z łożyskiem ślizgowym. Dodatkowo zatrzaskiwane elementy ślizgowe z tworzywa sztucznego zapewniają płynny, liniowy ruch profili aluminiowych.


Wytrzymałe ślizgacze profilowe firmy norelem do szerokiego zakresu zastosowań

Zapobiegając gromadzeniu się brudu i zanieczyszczeń, ślizgacze nie wymagają dodatkowego smarowania w celu zapewnienia płynnej pracy. Oznacza to, że ślizgacze profilowe mogą być wykorzystywane także w wymagających środowiskach pracy w obecności zapylenia, wilgoci i zanieczyszczeń. Elementy dodatkowe można mocować do ślizgacza profilowego za pomocą dołączonych nakrętek M6 zgodnych z normą DIN 439, przy maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu wynoszącym 50 N.

Ślizgacze profilowe norelem są również dostępne w wersji z rękojeścią nastawną wykonaną z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Za pomocą rękojeści można dociągnąć do profilu aluminiowego blok ślizgowy znajdujący się pośrodku ślizgacza, co uniemożliwia przesuwanie się systemu ślizgowego. Przy momencie dokręcania rękojeści o wartości 15 Nm powstaje siła mocująca 600 N. Wersja z dodatkową rękojeścią nastawną poszerza zakres dostępnych zastosowań.

Prowadnice ślizgowe z kilkoma wózkami należy projektować jako kombinację łożyska stałego (forma F, ze śrubami M6) i łożyska swobodnego (forma L, ze śrubami M5). Pozwoli to skompensować wszelkie tolerancje kształtu i zapewni swobodny ruch.


Wytrzymałe ślizgacze profilowe firmy norelem do szerokiego zakresu zastosowań

Nowe ślizgacze firmy norelem mogą być stosowane w wielu sektorach przemysłu produkcyjnego i inżynieryjnego. Ograniczając zużycie w trakcie ruchu liniowego i wymagając minimalnej konserwacji, ślizgacze profilowe sprawiają, że praktyki inżynieryjne są bardziej wydajne, a organizacje zmniejszają koszty konserwacji. Mając to na uwadze, wytrzymałe ślizgacze profilowe pokazują, że firma norelem stale oferuje coraz wydajniejsze rozwiązania zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i komercyjnych.

Więcej informacji o ofercie produktowej na stronie www.norelem.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP