metalworkingmag.pl
norelem

Stacjonarne uchwyty szczękowe firmy norelem

Stacjonarne uchwyty szczękowe to niezbędne wyposażenie w branży produkcyjnej, szczególnie przydatne w operacjach wiercenia i frezowania. Oferta firmy norelem obejmuje uchwyty 3- i 4-szczękowe wykonane ze stali, które umożliwiają stabilne mocowanie przedmiotów obrabianych, zapewniając optymalną wydajność.

  norelem.co.uk
Stacjonarne uchwyty szczękowe firmy norelem

Dzięki zagwarantowaniu stabilności obrabiane części można zamocować pomiędzy szczękami mocującymi, a uchwyt wiertarski utrzymuje narzędzie w miejscu – jest to czynnik szczególnie ważny w przypadku maszyn szybkobieżnych, ponieważ zapewnia precyzję i bezpieczeństwo operacji obróbkowych.

Uchwyt 3-szczękowy firmy norelem posiada szczęki mocujące, które umożliwiają pewne mocowanie w tokarce detali okrągłych, trójkątnych lub sześciokątnych. Z kolei uchwyt 4-szczękowy można wykorzystać do mocowania różnych innych kształtów, w tym przedmiotów obrabianych cztero-, ośmio- i dwunastostronnych.

Elastyczne rozmieszczenie szczęk mocujących w wersji twardej i miękkiej pozwala na łatwe mocowanie detali o różnych rozmiarach i kształtach od wewnątrz lub z zewnątrz za pomocą klucza sześciokątnego. Pod wpływem ruchu obrotowego trzpieni gwintowanych wieniec obrotowy przenosi siłę na szczęki zaciskowe, wytwarzając ich ruch synchroniczny oraz zapewniając stałą siłę mocowania. Aby zachować niezawodne działanie i siłę mocowania zacisków, konieczne jest ich regularne smarowanie za pomocą optymalnie umiejscowionego układ smarowania.

Zalety uchwytów szczękowych norelem
Wydajne i łatwe w obsłudze uchwyty szczękowe norelem mają płaską konstrukcję i duży otwór przelotowy do mocowania materiałów prętowych. Korpus uchwytów szczękowych wykonany jest ze szlifowanej stali, a same szczęki mocujące ze stali hartowanej i szlifowanej, co umożliwia powtarzalność mocowania centrycznego na poziomie 0,02 mm. W celu uzyskania indywidualnie dopasowanych konturów i średnic mocowania na szczęki podstawowe można nakręcić szczęki miękkie.

Stacjonarne uchwyty 3-szczękowe są dostępne w czterech różnych średnicach od 220 do 370 mm, generując siłę mocowania do 44 kN. Stacjonarne uchwyty 4-szczękowe dostępne są w czterech różnych rozmiarach o szerokości od 215 do 38mm i o sile mocowania do 25kN.


Stacjonarne uchwyty szczękowe firmy norelem

Każdy sukces zaczyna się od pomysłu. Właśnie dlatego norelem wspiera projektantów i techników zajmujących się inżynierią mechaniczną i instalacyjną w osiąganiu założonych celów, oferując odpowiednie rozwiązania do każdego zastosowania dostępne w unikatowym i łatwym w obsłudze katalogu produktów norelem - THE BIG GREEN BOOK. Dzięki tysiącom produktów dostępnym od ręki profesjonaliści oszczędzają czas i mogą wspierać optymalizację procesów.

Firma norelem jako uznany specjalista w branży, angażuje się w promowanie młodych talentów w ramach norelem ACADEMY, zapewniając projektantom jutra naprawdę dobry start.
Ponadto norelem ACADEMY oferuje szkolenia techniczne, seminaria i szkolenia produktowe.

Klienci chcący dowiedzieć się więcej o nowej ofercie norelem będą mieli okazję spotkać się z firmowym zespołem ds. produktów podczas targów INDUSTRY AUTOMATICA w Warwas w dniach 14-16 maja 2024 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.norelem.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP