metalworkingmag.pl
norelem

Inteligentne produkty firmy norelem zwiększają wydajność produkcji

Ewolucja w kierunku inteligentnych fabryk rewolucjonizuje procesy produkcyjne, dynamizując rozwój Przemysłu 4.0.

  norelem.co.uk
Inteligentne produkty firmy norelem zwiększają wydajność produkcji

Dzięki integracji inteligentnych maszyn i czujników zakłady produkcyjne są w stanie realizować bezbłędne procesy obróbkowe z wykorzystaniem produktów z kategorii smart.

Produkty inteligentne przeznaczone są do autonomicznego gromadzenia oraz przesyłania danych produkcyjnych i eksploatacyjnych, ułatwiając płynną komunikację pomiędzy urządzeniami oraz umożliwiając samodzielną obsługę i kontrolę procesu produkcyjnego. Pozwala to uprościć i usprawnić złożone procesy produkcyjne, a firma norelem oferuje szereg komponentów umożliwiających wdrażanie tych rozwiązań.

Inteligentne produkty są niezbędne do realizacji bezbłędnej obróbki maszynowej, zapewniając precyzję i niezawodność w całym procesie produkcyjnym. Firma norelem oferuje szeroką gamę inteligentnych komponentów dostosowanych do różnych zastosowań.

Pierwszy z nich to inteligentna kołek podporowy (02015) posiada powierzchnię podparcia wynoszącą 30mm, co umożliwia precyzyjne pozycjonowanie detali z pasującymi otworami. Kolejny to czujnik siły (05899) do dociskaczy szybkomocujących umożliwiający precyzyjną kontrolę procesu mocowania, co zapewnia idealne utrzymanie na miejscu przedmiotu obrabianego przy powtarzalnej dokładności. Warto też wspomnieć o łapie dociskowej z czujnikiem siły (04060) rejestrującej siłę mocowania w czasie rzeczywistym, która zapewnia optymalną skuteczność mocowania.

Inteligentne komponenty firmy norelem mogą współpracować z modułem Bluetooth. Oferując bezprzewodowe, kompaktowe możliwości transmisji, usprawnia on przesyłanie danych i wizualizację, a także znajduje szerokie zastosowanie w produktach inteligentnych. Łatwa instalacja zapewnia intuicyjną i szybką kontrolę wizualną stanu czujnika.

Z kolei bramka norelem służy jako interfejs między inteligentnymi produktami a systemem sterowania maszyną, umożliwiając rejestrację stanów uruchamiania w czasie rzeczywistym i precyzyjną kontrolę procesu. W tym celu można używać aplikacji norelem do wygodnego monitorowania wielu narzędzi w różnych centrach obróbczych i zakładach produkcyjnych, co poprawia przejrzystość procesu i kontrolę.

Mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem: »Inteligentne rozwiązania są w stanie zoptymalizować wydajność i bezpieczeństwo procesów produkcyjnych. Wykraczając poza rolę wyłącznie producenta, z dumą opracowujemy komponenty, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju inteligentnych produktów. To wspaniałe uczucie, że norelem przyczynia się do ewolucji branży wytwórczej - nie możemy się wprost doczekać przyszłego rozwoju inteligentnych fabryk umożliwiających naszym klientom optymalizację operacji produkcyjnych.»

Gama inteligentnych produktów firmy norelem stanowi pierwszy etap na drodze do zwiększonej wydajności produkcji. Dzięki płynnej integracji z wykorzystywanymi przepływami pracy i umożliwieniu podejmowania decyzji w oparciu o dane w czasie rzeczywistym, produkty te pomagają producentom realizować bezbłędną obróbkę maszynową, optymalizować procesy i utrzymywać przewagę konkurencyjną w erze Przemysłu 4.0.

Klienci chcący dowiedzieć się więcej o nowej ofercie norelem będą mieli okazję spotkać się z firmowym zespołem ds. produktów podczas targów ITM Industry Europe 7 czerwca br. w Posen.


Inteligentne produkty firmy norelem zwiększają wydajność produkcji

www.norelem.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP