metalworkingmag.pl
norelem

Firma norelem wprowadza na rynek czujniki fotoelektryczne dla zakładów produkcyjnych

Wiodący, globalny dostawca standardowych części i komponentów maszyn, firma norelem, wprowadza na rynek widełkowe czujniki fotoelektryczne, zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności i poprawy dokładności w zastosowaniach przemysłowych.

  norelem.co.uk
Firma norelem wprowadza na rynek czujniki fotoelektryczne dla zakładów produkcyjnych

Widełkowe czujniki fotoelektryczne (fotokomórki), niezbędne w procesach rozpoznawania części, umożliwiają inżynierom optymalizację procesów instalacyjnych poprzez precyzyjne i niezawodne, bezdotykowe wykrywanie obiektów na potrzeby technologii montażu, przenoszenia i pakowania.

Marcus Schneck, dyrektor generalny firmy norelem, podkreśla: „Nasze widełkowe czujniki fotoelektryczne to niezbędne narzędzia zaprojektowane z myślą o płynnym koordynowaniu procesów, minimalizowaniu błędów i zwiększaniu produktywności klientów.

Dzięki zintegrowanym w obudowie nadajnikowi i odbiornikowi czujniki bezdotykowo wykrywają obecność lub odległość od obiektu, a co najważniejsze, zapewniają użytkownikom oszczędność czasu poprzez ograniczenie konieczności częstych regulacji.»

Widełkowe czujniki fotoelektryczne firmy norelem zostały zaprojektowane z precyzją i trwałością, zapewniając inżynierom niezrównaną dokładność i niezawodność. Użytkownicy mogą precyzyjnie dostroić czułość za pomocą zintegrowanego potencjometru, co umożliwia precyzyjne wykrywanie drobnych elementów. Regulowane ustawienia zapewniają elastyczność w różnych zastosowaniach, obsługując przełączanie między zaciemnieniem (styk rozwierny) i rozjaśnieniem (styk zwierny).

Zwiększając użyteczność i możliwości adaptacji w różnych zastosowaniach przemysłowych, czujniki zapewniają trwałość dzięki solidnej metalowej obudowie i wszechstronności przy szerokościach widełek od 10 do 220 mm. Charakteryzują się także krótkim czasem reakcji i możliwością monitorowania w czasie rzeczywistym.

Fotokomórki widełkowe, emitując z niezwykłą precyzją drobną plamkę świetlną, wykorzystują widzialne wiązki światła czerwonego lub niewidzialne wiązki światła podczerwonego, co pozwala wykrywać nawet najmniejsze części, otwory, rowki lub nacięcia. Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony IP67 czujniki mogą pracować w trudnych warunkach i środowiskach w obecności pyłu, wody i innych cieczy.

Klienci chcący dowiedzieć się więcej o nowej ofercie norelem będą mieli okazję spotkać się z firmowym zespołem ds. produktów podczas targów ITM Industry Europe 7 czerwca br. w Posen.

Aby zapoznać się z pełnym katalogiem produktów, można także odwiedzić stronę internetową norelem

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP