metalworkingmag.pl
Tungaloy News

Tungaloy TinyMiniTurnMulti z węglików spiekanych

Niezależnie od tego, czy chodzi o wiercenie otworów o średnicy 3-7 mm, toczenie wewnętrzne, zewnętrzne, czołowe czy fazowanie, TinyMiniTurnMulti może łączyć wszystkie te zadania w jedną operację, umożliwiając warsztatom ich płynne wykonywanie bez konieczności zmiany narzędzi.

Tungaloy TinyMiniTurnMulti z węglików spiekanych

Nowe, monolityczne narzędzia kombinowane TinyMiniTurnMulti posiadają innowacyjne funkcje. Korpus narzędzia ma zoptymalizowaną konstrukcję rowków, która zapewnia płynne odprowadzanie wiórów bez utraty sztywności narzędzia, podczas gdy trzy umiejętnie rozmieszczone rowki chłodziwa na trzpieniu zapewniają wystarczający dopływ chłodziwa do strefy skrawania. Co więcej, unikalna geometria końcówki narzędzia pozwala uzyskać płaskie dno otworu.

W połączeniu z istniejącą tuleją narzędziową TinyMiniTurn JBBS-4N, która posiada cztery otwory chłodzące na obwodzie, TinyMiniTurnMulti może jeszcze skuteczniej dostarczać chłodziwo do strefy skrawania, zapewniając wyjątkowo bezpieczny proces.

Płytka w gatunku SH725 z pokryciem nakładanym metodą PVD charakteryzuje się ostrymi krawędziami skrawającymi, umożliwiając uzyskanie wysokiej jakości obrabianych powierzchni przez dłuższy czas. Dzięki wyjątkowo odpornemu na zużycie i narost pokryciu PVD w połączeniu z odpornym na wykruszenia podłożem z węglika spiekanego, płytka w gatunku SH725 zapewnia niezawodność i długą żywotność narzędzia.

Nowe, monolityczne narzędzia kombinowane TinyMiniTurnMulti umożliwiają użytkownikom końcowym zmniejszenie zapasów narzędzi i związanych z tym kosztów, jednocześnie maksymalizując wykorzystanie obrabiarki przy ograniczonych wymianach narzędzi. Dodatkowo, TinyMiniTurnMulti skraca czas bez obróbki a tym samym zwiększa produktywność, łącząc w sobie narzędzie do wiercenia i toczenia, mające zastosowanie w wykonywaniu skomplikowanych kształtów w jednej operacji.

www.tungaloy.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP