metalworkingmag.pl
Norelem

Firma norelem oferuje komponenty napinające dopasowane do indywidualnych zastosowań

Firma norelem, specjalizująca się w zakresie standardowych komponentów maszyn, oferuje obecnie zestawy kół łańcuchowych i rolki napinające, które pozwalają inżynierom tworzyć rozwiązania napinające dostosowane do indywidualnych wymagań.

Firma norelem oferuje komponenty napinające dopasowane do indywidualnych zastosowań

Nowa gama elementów napinających, która składa się z napinaczy łańcuchów, zestawów kół łańcuchowych i rolek napinających, cechuje się bardzo dużą elastycznością i została zaprojektowana pod kątem użytkowania z napędami pasowymi lub łańcuchowymi. Dzięki różnym rozmiarom każdego produktu można je indywidualnie dostosowywać w celu redukcji wibracji oraz zapewnienia ekonomicznej i cichej pracy napędów.

Sercem każdej nowej jednostki napinającej jest element dociskowy/mocujący. Wielofunkcyjne korpusy sprężyn, wykonane z bardzo elastycznej i stabilnej wymiarowo gumy naturalne zapewniają amortyzację, podparcie, odpowiednie napięcie i tłumienie wibracji. Guma nie wymaga konserwacji, jest wytrzymała na rozrywanie i ma wysoką odporność chemiczną. Jednocześnie dostępne są uniwersalne elementy mocujące ze stali i stali nierdzewnej. W przypadku wersji stalowych, dostępne jest mocowanie od przodu, gdy montaż w pozycji tylnej nie jest możliwy.


Firma norelem oferuje komponenty napinające dopasowane do indywidualnych zastosowań

Element dociskowy można łączyć z zestawami kół łańcuchowych, napinaczami łańcuchów lub rolką napinającą, tworząc gotowe do montażu urządzenie mocujące (dociskowe) dla napędów łańcuchowych i pasowych.

Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem wyjaśnia: - Jesteśmy świadomi, że elastyczność ma kluczowe znaczenie dla inżynierów i dlatego wszystkie nasze nowe rozwiązania napinające są dostępne w różnych rozmiarach i typach, dzięki czemu inżynierowie mogą je szybko i tanio dostosować do swoich aplikacji.

Zestawy kół łańcuchowych są powszechnie stosowane w łańcuchach rolkowych. Łożyska kulkowe tych komponentów są obustronnie uszczelnione i nie wymagają dodatkowej obsługi dzięki środkowi smarnemu, który wystarcza na cały okres eksploatacji produktu. Aby zapewnić elastyczność, koło łańcuchowe można przesuwać na śrubie i tym samym dostosowywać je do prowadnicy/bieżni łańcucha. Prawidłowe prowadzenie łańcucha w wersjach dwu- i trójrzędowych zapewniają precyzyjne tuleje dystansowe.

Napinacze łańcuchów można również stosować w łańcuchach rolkowych. Symetryczna konstrukcja pozwala na obustronne zastosowanie, a duże promienie zapewniają płynną pracę. Ślizg jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego Vesconite®, które również nie wymaga smaroania.

Ostatnim elementem nowej gamy produktów norelem są rolki/koła napinające, które umożliwiają napinanie pasów płaskich i zębatych na zewnątrz lub od spodu paska. Dzięki bezobsługowym łożyskom kulkowym rolki napinające można zamontować na sztywno bez elementu napinającego. Komponenty te mogą być również używane jako koła zwrotne.


Firma norelem oferuje komponenty napinające dopasowane do indywidualnych zastosowań

Więcej informacji o firmie norelem i nowych komponentach napinających można znaleźć na stronie www.norelem.pl.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP