metalworkingmag.pl
Kennametal

Kennametal obniża koszty toczenia materiałów utwardzonych

Nowe gatunki KBH10B i KBH20B PcBN zapewniają większą wydajność i niższy koszt jednostkowy


Firma Kennametal wprowadza najnowszą innowację w zakresie obróbki materiałów utwardzonych - dwustronne płytki w gatunku KBH10B i KBH20B PcBN do materiałów o twardości do 65 HRC.

Nowe gatunki zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić większą wydajność i dłuższą żywotność narzędzi podczas toczenia stali narzędziowych i innych materiałów utwardzonych.

»Nowe płytki Kennametal w gatunku KBH10B i KBH20B doskonale nadają się do produkcji wielkoseryjnej hartowanych kół zębatych, wałów, łożysk, obudów i innych elementów układu napędowego, gdzie koszt oprzyrządowania w przeliczeniu na część ma istotne znaczenie», powiedział menadżer produktu, Robert Keilmann.

Płytki z końcówkami z polikrystalicznego borazonu (PcBN) są od dawna uznawane za doskonałą opcję do redukcji kosztów przy toczeniu elementów ze stali hartowanej. Nowe gatunki płytek PcBN firmy Kennametal dają jeszcze większą oszczędność dzięki większej wydajności przy niższym koszcie jednostkowym. Oferują one następujące zalety:
- Opatentowana struktura ceramicznego spoiwa oraz powłoka TiN/TiAlN/TiN zapewniająca ekstremalną odporność na zużycie nawet przy dużych prędkościach skrawania.

- Złota powłoka nanoszona metodą PVD ułatwia identyfikację, kiedy płytka wymaga wymiany, a ponumerowane narożniki sprawiają, że operator maszyny nie ustawi przypadkowo używanej już krawędzi.

- Dwa przygotowania krawędzi, »trumpet» do obróbki ciężkiej i przerywanej oraz lekkie honowanie do toczenia ciągłego. Oba dodatkowo wydłużają żywotność narzędzia i zapewniają chropowatość od 0.2 Ra.

- Mini-końcówki z PcBN występują w płytkach o czterech kształtach — trzech romboidalnych i jednej trójkątnej — co oznacza do sześciu krawędzi skrawających na płytkę.Kennametal obniża koszty toczenia materiałów utwardzonych

Mini-końcówki KBH10B (45% zawartości PcBN) i KBH20B (60% PcBN) firmy Kennametal: dwa gatunki, cztery kształty, różne promienie naroży oraz nawet dwukrotnie więcej krawędzi skrawających na płytkę.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP