metalworkingmag.pl
SCHUNK News

INTELIGENCJA DO DRUGIEJ POTĘGI: NOWE ITENDO2

Frezowanie, pogłębianie lub mikroskrawanie ─ inteligentny uchwyt narzędziowy iTENDO wykazał się już w wielu zastosowaniach. Teraz na rynku pojawił się jego następca - iTENDO2 jest bardziej kompaktowy i wytrzymały, a także zapewnia znacznie więcej możliwości zastosowań.

INTELIGENCJA DO DRUGIEJ POTĘGI: NOWE ITENDO2
W wersji iTENDO² Pad ten uchwyt narzędziowy jest dostarczany wraz z tabletem PC w aluminiowej obudowie. Zainstalowana aplikacja zapewnia przejrzysty sposób odwzorowania i optymalizacji procesu obróbki metalu.

Jego zmniejszona konstrukcja umożliwia wymianę standardowych uchwytów narzędziowych „jeden do jednego”, zapewniając jednocześnie ocenę operacji seryjnych. Dodatkowo zwiększenie prędkości obrotowej umożliwia jego wykorzystanie w przemyśle lotniczym i kosmicznym oraz w technologiach mikroskrawania.

iTENDO² wykrywa błędy w procesie cięcia. Obejmują one przykładowo nadmierne wibracje, zarysowania lub możliwość pęknięcia narzędzia. Dzięki zastosowaniu czujnika, akumulatora i nadajnika ten inteligentny uchwyt narzędziowy monitoruje wibracje bezpośrednio na narzędziu. Natomiast działanie w zamkniętej pętli sterowania zapewnia reakcję w czasie rzeczywistym na zmiany stanu krawędzi tnącej lub narzędzia, co zapobiega uszkodzeniu detalu lub narzędzia.

Jego poprzednik, czyli iTENDO, doskonale sprawdzał się w wielu przypadkach w zakresie klasycznego frezowania i dalszych zastosowań. Teraz iTENDO² oferuje wiele nowych możliwości - zwiększenie prędkości maksymalnej do 30.000 obr./min umożliwia wiele nowych zastosowań w branży lotniczej i kosmicznej, przetwarzania szkła, samochodowej i technologii medycznej. Jego zalety widoczne są także w przypadku wymagających operacji seryjnych. Optymalizacja przestrzeni montażowej umożliwia wymianę standardowych uchwytów narzędziowych „jeden do jednego”. Eliminuje to konieczność przeprogramowania maszyny. Jego kontur kolizyjny pozostaje niezmieniony w porównaniu ze standardowymi uchwytami narzędziowymi. Nowy uchwyt iTENDO2 będzie dostępny w październiku, w rozmiarze TENDO HSK-A 63 o średnicy 20x90. Mniejsze średnice mocowania można zapewnić za pomocą tulei pośrednich.

Aby ułatwić rozpoczęcie procesu monitorowania procesu firma SCHUNK oferuje uchwyty iTENDO² w trzech różnych pakietach wyposażenia. Każdy z nich spełnia inne wymagania użytkownika odnośnie wykorzystania danych. Pakiet iTENDO² Pad znacznie ułatwia uruchomienie. W tym przypadku ten inteligentny uchwyt narzędziowy jest dostarczany do klienta wraz z tabletem PC umieszczonym w aluminiowej obudowie. Wystarczy więc podłączyć uchwyt, połączyć z tabletem i można rozpocząć pracę. Za pomocą zainstalowanej aplikacji użytkownik może przesyłać wszystkie ważne dane bezpośrednio na tablet do wykorzystania w zakresie parametryzacji i analizy trendów. Rozwiązanie to skupia się na przejrzystości procesu oraz jego prostej optymalizacji w celu eliminacji wibracji. Dzięki temu można osiągnąć nie tylko lepszą jakość powierzchni, lecz także znacząco wydłużyć okres eksploatacji narzędzia. Firma SCHUNK wprowadzi na rynek wersję iTENDO2 Easy Connect wiosną 2022 roku. Jest to bardziej wyspecjalizowane rozwiązanie pozwalające klientom śledzić procesy poprzez interfejs danych, a także monitorować je wraz z działaniem maszyn. Natomiast planowany pakiet iTENDO² Pro będzie zapewniać jeszcze więcej możliwości. Pełna integracja z obrabiarką umożliwi użytkownikom wykorzystanie tego wyposażenia do kontroli procesów w czasie rzeczywistym.

www.schunk.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP