metalworkingmag.pl
HERMLE News

SYSTEM ROBOTA HERMLE RS 05-2 Z AUTOMATYCZNĄ WYMIANĄ PALCÓW – CHWYTANIE, MOCOWANIE, PRZECHOWYWANIE I OBRÓBKA – PRZEZ CAŁĄ DOBĘ

System robota RS 05-2 znajduje zastosowanie we wszystkich obszarach, gdzie wymagana jest w pełni automatyczna produkcja przedmiotów obrabianych o masie do 5 kg. RS 05-2 wyróżnia się licznymi zaletami, m.in. kompaktowością i wysoką wariantowością magazynu, elementów mocujących i chwytaków, niezwykle cennymi zwłaszcza w mechanice precyzyjnej i produkcji sprzętu medycznego. Nowy zmieniacz palców na chwytaku umożliwia elastyczną produkcję również w małych robotach. Dostępny jest również chwytak podwójny, który pozwala na jeszcze szybszą wymianę przedmiotów.

SYSTEM ROBOTA HERMLE RS 05-2 Z AUTOMATYCZNĄ WYMIANĄ PALCÓW – CHWYTANIE, MOCOWANIE, PRZECHOWYWANIE I OBRÓBKA – PRZEZ CAŁĄ DOBĘ

Automatyczne zwiększenie wydajności produkcji

Połączenie sterowanego numerycznie zacisku długoskokowego i nowego automatycznego zmieniacza palców zapewnia w pełni automatyczną wymianę przedmiotów obrabianych. W połączeniu z indywidualnym przechowywaniem przedmiotów przy użyciu ustawianych bezstopniowo uniwersalnych matryc Hermle innowacyjny system robota RS 05-2 zwiększa produktywność w sposób dotąd niespotykany. Właśnie tu tkwi jedna z jego największych zalet: Chwytaki i elementy mocujące wyróżniają się bardzo dużym zakresem chwytania i mocowania, dzięki czemu dopasowują się automatycznie do obrabianych przedmiotów, co eliminuje niemalże konieczność ręcznych ingerencji.

Do wyboru są trzy różne wersje magazynu zapewniające optymalną dostępność części.

Magazyn pojedynczy

Magazyn pojedynczy z 2 matrycami uniwersalnymi to doskonałe rozwiązanie do wielu zastosowań, umożliwiające elastyczną automatyzację produkcji.

Magazyn szufladowy

Wkomponowany perfekcyjnie magazyn szufladowy zapewnia maksymalną przestrzeń do przechowywania na minimalnej powierzchni. Dostępne są magazyny z 4, 5 lub 6 szufladami. Różne standardowe i regulowane matryce uniwersalne umożliwiają szybkie dopasowanie do dowolnego kształtu przedmiotu obrabianego. Bez problemu można wymieniać i produkować również przedmioty obrabiane o dużych rozmiarach.


SYSTEM ROBOTA HERMLE RS 05-2 Z AUTOMATYCZNĄ WYMIANĄ PALCÓW – CHWYTANIE, MOCOWANIE, PRZECHOWYWANIE I OBRÓBKA – PRZEZ CAŁĄ DOBĘ

Magazyn palet

Idealnie zintegrowany: magazyn mieszczący w zależności od typu palety nawet 67 małych palet. Zapewnia maksymalną pojemność i umożliwia ergonomiczną, perfekcyjną wymianę palety w czasie obróbki.

System robota RS 05-2 może współpracować z różnym centrami obróbczymi Hermle:C 12, C 22, C 32, C 250 lub C 400. System robota RS 05-2 zajmuje zaledwie 2 m2, dzięki czemu nie utrudnia dostępu do komory roboczej maszyny, niezależnie od tego, czy znajduje się z przodu (C 32, C 250 i C 400) czy z boku (C 12 i C 22).

Łatwa obsługa

System RS 05-2 jest zintegrowany całkowicie z oprogramowaniem Hermle i dlatego obsługuje się go łatwo z ekranu dotykowego – jak samodzielną maszynę. Dzięki temu nie wymaga praktycznie ingerencji ręcznych.


SYSTEM ROBOTA HERMLE RS 05-2 Z AUTOMATYCZNĄ WYMIANĄ PALCÓW – CHWYTANIE, MOCOWANIE, PRZECHOWYWANIE I OBRÓBKA – PRZEZ CAŁĄ DOBĘ

Hacs

Hermle "Automation-Control-System" (HACS) to sprawdzone oprogramowanie do sterowania firmy Hermle. Intuicyjna obsługa i przejrzysta struktura pomagają uniknąć błędów. Można tu znaleźć wszystkie istotne dane, np. widok systemu, plany pracy, harmonogram i listę narzędzi. Wstępna kalkulacja czasu pracy i użycia narzędzi. Wszystkie załadowane przedmioty obrabiane są dodawane automatycznie do harmonogramu. Można jednak w każdej chwili zmienić priorytet obróbki. Wszystko odbywa się metodą przeciągnij i upuść przy optymalnej wizualizacji.

www.hermle.com

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP