metalworkingmag.pl
Panasonic Industry News

NOWY KRÓTKOIMPULSOWY ŚWIATŁOWODOWY SYSTEM ZNAKOWANIA LASEROWEGO 3D LP-ZV FIRMY PANASONIC INDUSTRY

Trwałe, energooszczędne światłowodowe systemy znakowania laserowego Panasonic Industry stanowią kolejny krok w rozwoju systemów znakowania laserowego dzięki krótkim impulsom o długości 1 ns i sterowaniu 3D.

NOWY KRÓTKOIMPULSOWY ŚWIATŁOWODOWY SYSTEM ZNAKOWANIA LASEROWEGO 3D LP-ZV FIRMY PANASONIC INDUSTRY

Panasonic Industry z dumą przedstawia najnowszą innowację w technologii znakowania laserowego: seria LP-ZV oferuje wysoką prędkość i precyzję znakowania laserowego, co czyni ją idealnym wyborem do szerokiej gamy zastosowań w znakowaniu metali lub tworzyw sztucznych.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć tekst, grafikę, kody kreskowe czy kody 2D, seria LP-ZV z łatwością poradzi sobie z każdym wyzwaniem:

krótki impuls 1-ns minimalizuje efekt termiczny, podczas gdy oscylacja o wysokiej częstotliwości pozwala na wyraźne znakowanie nawet przy bardzo małych i drobnych znakach do 0,15 mm. Płytkie grawerowanie zapewnia widoczne znakowanie na biało i kody z ostrymi i precyzyjnymi krawędziami.

Klienci mogą cieszyć się szybkim i głębokim znakowaniem dzięki dużej mocy wyjściowej 50 W, która umożliwia szybkie głębokie grawerowanie i znakowanie na czarno na metalowych przedmiotach. Pozwala to na szybkie i dokładne znakowanie wymagających precyzji części metalowych, takich jak łożyska i narzędzia.

Zwłaszcza opcja znakowania 3D i duży obszar znakowania oferują klientom szerokie możliwości znakowania: seria LP-ZV jest wyposażona w funkcjonalność 3D i szczególnie dobrze nadaje się do znakowania powierzchni wklęsłych lub wypukłych na obszarze 50 mm (±25 mm).

Ponadto duży obszar znakowania o wymiarach do 330 mm x 330 mm oznacza, że można znakować jeszcze szerszą gamę produktów, co dodatkowo zwiększa produktywność. Dzięki zintegrowanej kontroli osi Z, system ten gwarantuje możliwość znakowania złożonych kształtów bez uszczerbku dla jakości w dowolnym położeniu obszaru znakowania.

Zaktualizowane oprogramowanie Laser Marker NAVI smart ma jeszcze bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs i prowadzi użytkownika tak, aby uzyskał idealny rezultat znakowania: podgląd znakowania na materiale można zobaczyć dzięki danym z oprogramowania NAVI smart oraz obrazowi przechwyconemu przez wbudowaną kamerę.

Łączność jest jedną z najważniejszych kwestii w procesach automatyki przemysłowej: dzięki jednostce sieciowej LP-ZV doskonale integruje się z liniami produkcyjnymi klientów za pośrednictwem EtherNet/IP lub PROFINET.

Ponieważ zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę w Panasonic Industry, emisja CO2 i zużycie energii przez LP-ZV mogą zostać zmniejszone o połowę w porównaniu z innymi systemami.

Aby dowiedzieć się więcej o nowym LP-ZV, odwiedź stronę LP-ZV | Panasonic Industry Europe GmbH

www.industry.panasonic.eu

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP