metalworkingmag.pl
Kennametal

Kennametal wprowadza eBore system dokładnego wytaczania

Narzędzie do dokładnego wytaczania z cyfrowym odczytem, umożliwiające łatwą precyzyjną regulację jak 1, 2, 3.


Firma Kennametal zaprezentowała nową serię łatwych w obsłudze narzędzi gotowych do użycia w zastosowaniach cyfrowych, zapewniających bardziej produktywne, przewidywalne i precyzyjne wytaczanie. System wytaczania dokładnego eBore obejmuje narzędzia do średnic od 6 do 1020 mm oraz opcjonalny cyfrowy wyświetlacz, ułatwiający wykonywanie precyzyjnych nastaw poprzez przekręcenie śruby regulacyjnej, eliminujący ryzyko popełnienia kosztownych pomyłek.

“W przypadku wielu części wytaczanie jest często ostatnim krokiem obróbki, a prosty błąd może prowadzić do ich zezłomowania. System wytaczania dokładnego eBore firmy Kennametal eliminuje tradycyjne podejście ‘liczenia podziałek’ w operacjach wytaczania i redukuje kosztowne pomyłki,” powiedział menadżer produktów globalnych Marcus Paul. “Zauważyliśmy wśród operatorów szeroką akceptację dla nowego systemu, wynikającą z jego prostoty i łatwej obsługi. A ponieważ ten sam moduł cyfrowy eBore może współpracować z wieloma typami narzędzi i z różnymi maszynami, pozwala zredukować koszty oprzyrządowania.” Kennametal wprowadza eBore system dokładnego wytaczania
Kennametal wprowadza eBore system dokładnego wytaczania

Zapewniający bezbłędną regulację i dokładność 2 mikronów, moduł cyfrowy eBore jest opcjonalnym - choć niezwykle przydatnym - elementem cyfrowego systemu wytaczania Kennametal

Łatwa obsługa
Dzięki modułowi cyfrowemu eBore firmy Kennametal, problemy z ustawianiem podziałki w ciasnych otworach oraz pomyłki przy regulacji odchodzą do przeszłości. Ten odporny na wióry i chłodziwo moduł o dokładności regulacji wynoszącej 0,002 mm, zawiera szklaną skalę śledzącą ruch wytaczadła. Po zamocowaniu i obróceniu śruby regulacyjnej głowicy wytaczającej o żądaną wartość, jest on gotowy do następnej operacji wytaczania. 

Dzięki eBore nie ma potrzeby wyjmowania głowicy wytaczającej z wrzeciona w celu przeprowadzania regulacji, liczenia podziałek czy robienia notatek. Obawy związane z luzami i ruchem spowodowanym nadmiernym dokręceniem śruby blokującej głowicę wytaczającą należą już do przeszłości, podobnie jak niekończące się cięcia próbne. Wynikiem tego jest mniej odpadów, mniej przestojów i krótszy czas konfiguracji. Urządzenie wyłącza się automatycznie po 30 sekundach i daje możliwość przeprowadzenia ponad 5000 regulacji pomiędzy wymianami baterii. A jeśli zapomnisz usunąć głowicę wytaczającą przed włączeniem wrzeciona, kulkowo-sprężynowy mechanizm dociskowy automatycznie zwolni wyświetlacz przy 500 obr./min., zapobiegając potencjalnym obrażeniom.


Kennametal wprowadza eBore system dokładnego wytaczania
eBore Universal: jedna głowica, wiele konfiguracji oraz szeroki zakres średnic i głębokości wytaczania. Cyfrowy wyświetlacz eBore umożliwia wykonywanie precyzyjnych regulacji na wrzecionie, co skraca czas ustawiania i bezczynności.


Wytaczanie małych i bardzo dużych średnic.

Linia produktowa eBore obejmuje 4 typy narzędzi z wewnętrznym doprowadzeniem chłodziwa, pokrywających następujący zakres średnic:
-eBore Universal Tool: 6-152 mm
-eBore Fine Boring Tool: 20-205 mm
-eBore Bridge Finishing Tool: 200-1020 mm
-eBore Twin Cutter Roughing Tool: 19.5-1020 mm


Kennametal wprowadza eBore system dokładnego wytaczania

Rodzaje narzędzi eBore (od lewej): eBore Universal, eBore Fine Boring, eBore Bridge Tool, eBore Twin Cutter
.

System eBore, zaprojektowany z myślą o ułatwieniu obsługi, zawiera opracowany przez Kennametal interfejs KM do szybkiej wymiany narzędzi i może być łatwo dostosowany do HSK, PSC i KM4X oraz do wrzecion stożkowych.
 
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP